Zvonečník – ekologie při ČSSD

30. 07. 2008 11:22:54
Dovolené jsou v plném proudu a zájem o politiku přirozeně klesá. Není tomu tak v rámci sociální demokracie a zejména u mladých členů. Je mou milou povinností seznámit své čtenáře s aktivitou, která vzniká spontánně „ze spodu“ a která se primárně (k mé nezměrné radosti) zaměřuje na ekologická témata. Zvonečník je uskupením ("hnutím") členů a příznivců ČSSD se zájmem o problematiku životního prostředí. Začíná se prezentovat na http://www.zvonecnik.estranky.cz/ .
Dovolte mi, abych parafrázoval a citoval iniciátora a neformálního vedoucího člena této skupiny Mgr. Jiřího Jakla takto: „Vztah ČSSD k ekologii by měli hodnotit především sami občané, kteří jsou ovšem různí. Pro jedny je to priorita (vztah k životnímu prostředí - "ekologie", čisté prostředí). Jiní tuto tématiku více či méně tolerují, využívají alespoň ekologické alternativy, nedělá jim např. problém třídit odpad a chápou i potřebu ekologii zkrátka nepomíjet. Některé může konkrétní zájem o ochranu přírody/životního prostředí i omezovat. Politika je věc veřejná a má uspokojovat či hledat kompromisy pokud možno pro všechny skupiny lidí, bohužel nezřídka s protichůdnými zájmy.“ Cílem politiků podle tohoto uskupení má být hledání cest při řešení běžných problémů, takovým způsobem aby nedocházelo k poškození lidského zdraví, životního prostředí a plýtvání s přírodními zdroji. Kvalita života a životní úroveň je tedy nejen slučitelná se zájmem chránit životní prostředí, ve kterém žijeme, ale dokonce se tyto hodnoty vzájemně podmiňují. Příští zvyšování blahobytu a udržení sociální solidarity bude přímo závislé na kvalitě ovzduší, které dýcháme, půdy, která nás živí, přírodní rozmanitosti a pohlednosti krajiny, která nás obklopuje, dostatku zdrojů, např. vody, bez kterých jako civilizace spějeme k úpadku, atd.. Pro lepší naplnění těchto cílů, ale i pro lepší presentaci ekologické politiky sociální demokracie vzniká právě nové hnutí Zvonečník. Doporučuji proto všem zájemcům, a to i nečlenům ČSSD, aby výše uvedené stránky „Zvonečníku“ navštívili a popřípadě se k iniciativě mladých sociálních demokratů připojili.
Autor: Petr Petržílek | středa 30.7.2008 11:22 | karma článku: 9.03 | přečteno: 1064x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Pavel P. Kopecký

Zima proti jaru

Tradiční evropská levice je jasně na ústupu. Nikoliv en bloc, nicméně ve Francii, Itálii či Německu by to přehlédl jedině slepý. Ústup demokraticky laděných levičáků

15.2.2019 v 18:24 | Karma článku: 5.21 | Přečteno: 117 | Diskuse

Jan Ziegler

EU by neměla ponižovat Velkou Británii

Lidé v ostrovním království odhlasovali v referendu tzv. Brexit, tedy odchod země z Evropské unie. To jako demokraté musíme respektovat. Obě strany by se měly dohodnout na co nejvýhodnějších podmínkách rozchodu.

15.2.2019 v 18:02 | Karma článku: 25.19 | Přečteno: 403 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak jste, pane Čermáku, přišel na to, že nejsme zaostalejší než Západ?

Pominu-li, pane Čermáku, že máte v nadpisu svého článku, v němž polemizujete s p. Putnou, gramatickou chybu, pak všichni lidé, kteří jsou pro mne skutečnou mravní autoritou, tvrdí úplně něco jiného než Vy

15.2.2019 v 17:19 | Karma článku: 19.50 | Přečteno: 633 | Diskuse

Petr Burian

Petříček dělá všechno plócho

Nechali se slyšet komunisté. Prý vůbec nerespektuje to, že mají Babišovu vládu v hrsti a můžou si diktovat co chtějí. Také vzkazují premiérovi, že má ministra zahraničí ztrestat jako nepřítele lidu a imperialistického agenta.

15.2.2019 v 16:49 | Karma článku: 25.56 | Přečteno: 466 | Diskuse

Karel Trčálek

Ministr Petříček si počíná v rozporu se zájmy našich komunistů. Neměl by ho Zeman odvolat?

Těžko říct, proč našim milých komunistům nejsou bližší eurobolševici z Bruselu a západoevropský socialismus hypertrofovaného sociálního státu, ale ruští oligarchové, kteří systematicky drancují a zbídačují Rusko a jeho lid

15.2.2019 v 14:58 | Karma článku: 25.63 | Přečteno: 520 | Diskuse
Počet článků 205 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1246
Jsem právník a ekonom. Před volbami jsem pracoval ve funkci náměstka ministra životního prostředí a později jako ředitel poradců předsedy vlády. Přednáším též na Vysoké škole finanční a správní právo a ekonomiku udržitelného rozvoje. T.č. veřejně vystupuji v roli stínového ministra životního prostředí za ČSSD. Sociálním demokratem jsem od počátku roku 1990, kdy jsem stranu pomáhal obnovit. Jsem ženatý a mám dvě děti. Bližší informace též na www.petrzilek.cz nebo www.cssd.cz.

Najdete na iDNES.cz