Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

A klima prioritou vlády rozhodně nebude ...

9. 08. 2010 8:27:29
Nemusíme žít a čekat celá tisíciletí. Během několika málo let nás opět nenadále zaskočila v pořadí třetí tisíciletá povodeň kromě každoročních staletých povodniček. Místo pod Beskydy nebo ve středních Čechách tentokrát pod Jizerkami na Frýdlantsku. Město Frýdlant zaplavila říčka Smědá, někde až do výše 3,5 m, stejně tak Nisa Lužická v Hrádku n. Nisou a v Chrastavě. Vysokou vodu má i Jizera. Rozvodnila se říčka Kamenice pod Lužickými horami. Voda se nevyhnula Chřibské ani Jetřichovicím. Zatopené je Hřensko. Staleté záplavy hlásili na Ploučnici v Kunraticích, v Mimoni a na Ploužnici v Ralsku. Protrhnul se leknínový Holanský rybník u České Lípy.

Povodně se hlásí z přilehlých území Polska (Bogatyně) i z Varšavy a ze Žitavska. Rovněž vysoká voda zaplavila Sasko a Bavorsko. Vydatné deště v Alpách zdvihly hladinu Rhony a Innu.

Také na Brdech zapršelo, nejvíc ve středních Brdech (Tok) a jižních Brdech (Třemšín). Rozvodnily se řeky Klabava a Úslava, přítoky Berounky. Berounkou se valí a hučí vody přes 2. SPA. Třetí stupeň PA má Blanice Vlašimská v Louňovicích pod Blaníkem. Víc než dost vody protéká na Otavě, na Malši, na Lužnici. V Praze zavřeli protipovodňová vrata do Čertovky na Kampě, náplavky podél Vltavy se mírně zaplavují a kachny, husy a labuťky si v tom lebedí a klouzají se na jezech. A zejména čeští turisti mají zdarma náhradní atrakci na focení, když společná církevní a hradní správa zavedla do katedrály sv. Víta jednotné vstupné 250 Kč. Praze a středním Čechám tentokrát díky dobré manipulaci na přehradách Vltavské kaskády a ustávání dešťů vybřežení toků nad třetí stupeň PA nehrozí.

Když už jsme u toho, naši vysokopostavení představitelé využili příležitosti a jeli se blýsknout do světel TV ramp na kulise katastrofy a zoufalých lidí. I využili daru nebes ke zvýšení popularity v době, aby se na jejich plány přiškrcování ekonomiky trochu pozapomnělo. Sv. Medard ale pravil, že záplavy v Česku jsou chybným doručením zásilky, protože srážková nadílka měla být dodána jako voda na hašení do Moskevské oblasti, kde rašelinné lesy už přes měsíc hoří tak, že při tom jen tak mimochodem shořely 2 vojenské základny, vojenské letiště i se 200 letadly, požárem byla zasažena letiště Vnukovo a Děmodědovo, rakety taktak byly odvezeny z hořících základen. Načálstvo se pózdno rozhoupalo, Medvěděv sice na hodinu, ale se zpožděním 1000 hodin, vyhodil několik spjúščich geněrálov iz ťóplych mjést a konečně nasadili - vót vojénnuju ťěchniku, aby vybagrovala protipožární příkopy kolem jaderné elektrárny u Voroněže, ale hoří, stále hoří. A ti naši politici z toho tyjí J.

Moskvu zalehnul hustý palčivý dým, že není vidět do 50 m a teploty v Rusku a na Sibiři přesahují + 40°C jako v Egyptě. Vypukly požáry na Čukotce a na Kamčatce. A že má co hořet! Rusko má po Jižní Americe druhou největší rozlohu lesů (8 milionů km2) na světě. Katastrofální šíření požárů se připisuje liknavosti a nečinnosti správních úřadů, které se tradičně spoléhaly, že příroda si pomůže sama. Požár vozník nět, požár póslě vrémeni pěrestánět. Ně nádo zabótiťsa. Lěsóv mnógo. Priróda móščnaja. A těpěr užé vsjó gorít i urožáj pšenícy, čto iměéjet vlijánije na cěný pšenícy vo vsjom mírě.

Spekulanti na světových burzách si už mastí kapsy promptním zvýšením cen pšenice o 60%. No vměstě vozvýšennych grěšnikov těrpěť búdut opjať "oskorbljónnyje i unižónnyje"(Urážení a ponížení), kak davnó vo vrémja výdajuščevo pisátělja Fjódora Michajloviče Dostojévskovo. Ljuděj těpěr ješčó vyše , spravedlívosti ješčó méněje, čem togdá. Bog užé potěrjál těrpělivosť nad gréchami čelověčestva. Vot kakája vrědá.

Jižněji Čínu, Tibet, Kašmír a Indii postihly největší záplavy za posledních 100 let. Argentina je zasypána sněhem a Karibik a Tichomoří sužují cyklony. Z Grónska se včera utrhnul ledovec 200 km2 (velikosti půl katastrálního území Velké Prahy, resp. velký jako Brno).

Připouští se, že to může být důsledek klimatické změny, ale ti nahoře se nemohou shodnout, zda podíl viny na tom zcela náhodou nemají dopady rozvoje průmyslové civilizace. Přehled počasí ve světě aktuálně podává ČT 24 každý pracovní den ve 18:40 hod. A nový ministr životního prostředí pan Drobil stále brzdí to zelené šílenství: Klima prioritou vlády rozhodně nebude!

Autor: Petr Petržílek | pondělí 9.8.2010 8:27 | karma článku: 5.47 | přečteno: 1942x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Cvalín

Čeští vojáci nesmí být nadále pěšáci plánů NATO

Poslanecká sněmovna schválila vyslání českých vojáků do Pobaltí. Jde o posilování obrany východního křídla NATO kvůli aktivitám Ruska. V Litvě budou čeští vojáci spadat pod německé velení a v Lotyšsku pod kanadské vedení.

21.7.2017 v 19:09 | Karma článku: 15.53 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jan Dvořák

U nás je máslo levné, ani ne za 60 Kč - tak proč se pachtit za ještě levnějším v akci?

Reklama je mocná čarodějka.Tím spíš, když na rozdíl od snění o Česku, blouznění o třetí síle v politice nebo víře v to, že oranžová trojice dovede partaj k totálnímu vítězství, přichází s přízemní hlasitou nabídkou levné potraviny

21.7.2017 v 18:59 | Karma článku: 8.89 | Přečteno: 237 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Váleční zločinci v Hlavní vojenské radě Rudé armády

Stan hlavní vojenské rady/STAVKA, která svoji bezohlednou taktikou vedení války měla na svědomí milióny zbytečně padlých SU vojáků, byl ustaven tajným Stalinovým dekretem ze dne 23.6.41.

21.7.2017 v 14:13 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 700 | Diskuse

Ivan Bednář

Hnutí ANO a lišky

Ve starém vtipu hřímá z tribuny Adolf Hitler: „Kdo může za všechno na světě?“ Opodál stojící Roubíček špitne: „Cyklisti.“ Překvapený Hitler se ptá: „Proč cyklisti?“ „A proč Židi,“ opáčí Roubíček.

21.7.2017 v 13:57 | Karma článku: 18.76 | Přečteno: 498 | Diskuse

Radek Ketzl

ČR: Opět druhý svět - Social Watch

Minulý týden jsem psal o ušlechtilé aktivitě neziskovky Člověk v tísni. Dnes jsem otevřel zprávy, a co nevidím - další osvětová analýza byla stvořena.

21.7.2017 v 13:18 | Karma článku: 23.93 | Přečteno: 537 | Diskuse
Počet článků 205 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1245
Jsem právník a ekonom. Před volbami jsem pracoval ve funkci náměstka ministra životního prostředí a později jako ředitel poradců předsedy vlády. Přednáším též na Vysoké škole finanční a správní právo a ekonomiku udržitelného rozvoje. T.č. veřejně vystupuji v roli stínového ministra životního prostředí za ČSSD. Sociálním demokratem jsem od počátku roku 1990, kdy jsem stranu pomáhal obnovit. Jsem ženatý a mám dvě děti. Bližší informace též na www.petrzilek.cz nebo www.cssd.cz.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.